Palmer and Still Kayropraktik ve Osteopati Kliniği İstanbul

Dünya Sağlık Örgütü(WHO) sağlığı, kişinin bedenen,ruhen ve sosyal açıdan tam iyilik hali olarak tanımlar. Bu nedenle herhangi bir hastalık durumunda kişinin daha bütüncül bir bakış ile değerlendirilmesi gerekmektedir.

Palmer and Still Kayropraktik ve Osteopati Kliniği İstanbul

Bakış Açımız ve Tedavimiz; Kayropraktik ve Osteopati meslekleri hastalığı değerlendirirken biyo-psiko-sosyal açıdan bakar. Dünya Sağlık Örgütünün tanımladığı tamamlayıcı tıp meslekleri olan Kayropraktik ve Osteopati hastalığı değil hastayı baz alarak değerlendirip tedavi sunar.

Palmer&Still Kliniği olarak bu iki mesleğin sağladığı kapsamlı bakış açısıyla kas iskelet sistemi hastalıklarında etkin ve kalıcı tedaviler sunuyoruz. Ağrı başta olmak üzere hastalıklarda kendini gösteren semptomları değerlendirip bu semptomlara neden olan biyomekanik ve fizyolojik problemleri tespit ediyoruz. Bu biyomekanik ve fizyolojik etkilenimleri Kayropraktik ve Osteopati mesleklerine has tekniklerle düzelterek iyileşmenin kökten ve kalıcı olmasını sağlıyoruz. Uyguladığımız teknikler bilimsel,kanıta dayalı olup tamamen elle ve ağrısız bir şekilde yapılmaktadır. Tedavilerde herhangi bir ilaç ve girişimsel uygulama yapılmamaktadır.

Dünyada Kayropraktik ve Osteopati

Amerika ve Avrupa’da ameliyatlık boyutta olmayan kas iskelet sistemi hastalıkların tedavisinde Kayropraktik ve Osteopati birinci basamak sağlık meslek grubundadırlar. En çok tercih edilen tedavi yöntemleridir. Lisans ve doktora düzeyinde eğitimleri mevcuttur.

Ülkemizde Kayropraktik ve Osteopati uzmanları sayıca az olmakla beraber yeterince bilinmemektedir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon mesleğiyle karıştırılmamalıdır.

0
Yıllık Deneyim
0
Başarılı Tedavi

Kayropraktik mesleği Fizyoterapistlerin ve Tıp hekimlerinin lisans eğitimleri sonrası yalnızca Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisans düzeyinde aldıkları uzmanlık mesleğidir. Osteopati, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Tıp hekimliği eğitimini tamamlayan lisans mezunlarının teorik ve pratik olarak 5 yıl eğitim aldıkları bir meslektir.

Türkiye’de bu iki mesleği gerçek anlamda bir arada bulunduran şu anda ilk ve tek klinik Palmer&Still Kliniğidir.

Kendimize özgü bakış açımızla bel-boyun fıtıkları ve ağrılarından diz,omuz ,eklem problemlerine, baş ağrılarından omurga problemlerine kadar bir çok ağrıya ve probleme kalıcı ve etkin tedavi uyguluyoruz. Kişinin yaş, akut ya da kronik problemine, eşlik eden hastalıklarına ve alışkanlıklarına bağlı olarak tedavi süresi değişebilir.

BİLİMSEL VE KANITA DAYALI TEDAVİLERİMİZLE KALICI VE ETKİN SONUCA ULAŞMAK İSTEYENLER İÇİN EN İYİ TERCİH PALMER&STILL KLİNİĞİMİZDİR.

Modern Kayropraktik ve Osteopati Kliniği ile tanışın...

Palmer and Still Kayropraktik ve Osteopati KliniğiPalmer and Still Kayropraktik ve Osteopati Kliniği

"Bizimle hemen iletişime geçin!"

Kayropraktik ve Osteopati hakkında merak ettiğiniz tüm konuları hemen WhatsApp üzerinden mesaj yolu ile bize sorabilirsiniz…

WhatsApp WhatsApp Destek